نصب، راه اندازی، پیاده سازی و آموزش مایکروسافت سیستم سنتر Microsoft System Center Configuration Manager 2012

behinrahkar-microsoft system center configuration 2012محصول System Center Configuration Manager بخشی از راهکار جامع Microsoft System Center 2012 است که وظیفه آن مدیریت یکپارچه زیرساخت فناوری اطلاعات می باشد. Configuration Manager بعنوان بهترین سیستم به منظور مدیریت و همچنین گسترش و بروز رسانی سرورها و کلاینت ها در محیط فیزیکی و مجازی می‌باشد. بعبارت دیگر گستره کاربردی این محصول از حوزه دسکتاپ‌ها شروع شده و تا مراکز داده را شامل می‌شود. این محصول از طریق مجموعه ابزار های مدیریتی که در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد، باعث افزایش سرعت و دقت و همچنین کاهش بار مدیریتی می شود.
خدمات شرکت بهین راهکار شامل نصب، راه اندازی، پیاده سازی، آموزش Microsoft System Center Configuration Manager 2012 می باشد.

 • برخی از قابلیت های این محصول عبارتند از:

  نصب و گسترش نرم افزار

  با استفاده از این قابلیت مدیران شبکه می توانند به سادگی هرگونه نرم افزاری را (PKG, RPM, EXE, MSI ...) بر روی کلاینت ها و سرورهای خود به صورت تکی و  یا دست جمعی و در هر ساعتی از شبانه روز  نصب کنند.

  درخواست نصب نرم افزار توسط کاربر

  RequestSoftware smallاین قابلیت با در اختیار قرار دادن یک پورتال درون سازمانی این امکان را به کاربران می دهد تا نرم افزارهای مورد نیاز خود را به صورت Web Base و بدون نیاز به استفاده از تلفن یا ایمیل درخواست داده و  پس از  تایید این درخواست به وسیله مدیر شبکه نرم افزار به صورت خودکار نصب شود.

  نصب سیستم عامل

  OSDeployment smallاین قابلیت یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد این محصول است. با استفاده از این قابلیت امکان نصب یا Upgrade کردن OS بر روی سرورها و کلاینت‌ها، از راه دور و بصورت  دست جمعی فراهم می‌شود. این قابلیت از Image Restoring و همچنین از تکنولوژی هایPXE  و Wake up LAN پشتیبانی می‌نماید. با بکارگیری این قابلیت، دیگر حمل سیستم به واحدهای پشتیبانی و یا حضور کارشناس پشتیبانی برای تعویض سیستم عامل بکلی حذف می‌گردد.

  بروز رسانی کلاینتها و سرورها

  SoftwareUpdate-smallبا توجه به اینکه یکی از مهم ترین دلایل عمده آسیب پذیری کلاینت‌ها و سرورها، بروز نبودن و نداشتن وصله‌های امنیتی است، قابلیت بروزرسانی این امکان را به مدیران شبکه می‌دهد تا بتوانند همیشه ازUpdate  بودن کلاینت‌ها و سرورهای خود در سراسر شبکه مطمئن شوند. یکی از  ویژگی‌هایی که این قابلیت را از WSUS متمایز می کند توانایی بروز رسانی نرم‌افزار های third-party   نظیر نرم افزارهای شرکت Adobe و همچنین تهیه گزارشات کامل از تک تک وصله‌های امنیتی مورد نیاز برای هر کدام از سیستم‌ها است.

  اشکال یابی و رفع مشکل از راه دور

  trub smallبا استفاده از این قابلیت می توان به سرویس‌ها و  Computer management یک سیستم از راه دور متصل شده و مشکلات آن را بر طرف نمود.

  مانیتورینگ Desktopها

  Remotetools smallیکی از معایب عمده استفاده از ابزار Remote Desktop در زمان اشکال زدایی یک کلاینت، قطع شدن جلسه کاری کاربر می باشد. با استفاده از این ابزار می‌توان جلسه کاری یک کاربر را بدون قطع شدن آن مشاهده نمود.

  مشاهده Add Remove Programs و سخت افزار سیستم به صورت Online

  AddRemovePrograms smallبا استفاده از این قابلیت مدیر شبکه می تواند Add Remove Programs و لیست سخت افزار های نصب شده برروی یک سیستم را به صورت Online  مشاهده کند. از این قابلیت می توان در جهت اشکال یابی یک سیستم به صورت Online استفاده نمود.

  ایجاد گزارشات مدیریتی از تمامی سخت افزارها و نرم افزار های موجود در شبکه

  نرم افزار SCCM  با بهره گیری از بیش از 500 گزارش کاربردی آماده، امکان دسترسی به کلیه اطلاعات مربوط به کلاینت‌ها و سروها و یا بعبارت دیگر شناسنامه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آنها را برای مدیران شبکه فراهم می‌کند. یکی از مهمترین قابلیت‌های این محصول تهیه گزارش از تغییرات صورت گرفته در کلاینت‌ها و سرورها هم به لحاظ سخت‌افزاری و هم به لحاظ نرم‌افزاری است و با استفاده از همین قابلیت امکان کنترل کلیه تغییرات در سطح سیستم‌های سازمان برای مدیران شبکه و سیستم‌ها فراهم می‌گردد. این گزارشات می تواند در قالبهای مختلف از جمله PDF, Word, Excel, CSV, TIFF, HTML, XML تهیه گردد.
 • • پشتیبانی از تمامی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، یونیکس و مکینتاش (سرور و کلاینت)
  • قابل پیاده سازی برروی کلاینتها با حداقل سخت افزار
  • شناسایی خودکار تمامی کلاینتها و سرور های سازمان
  • قابل پیاده سازی در LAN , WAN
  • استفاده از حداقل پهنای باند برای انتقال پکیچ ها بین سایت های مختلف سازمان (256k)
  • قابلیت مدیریت پهنای باند در تمامی ساعات شبانه روز در سطح کلاینت و سرور
  • پشتیبانی از سیستم ها در حالت Domain و Workgroup
  • قابلیت پیاده سازی مجزا در شبکه های LAN و Internet
 • پیاده سازی:
  شرکت بهین راهکار به عنوان اولین شرکت ایرانی فعال در حوزه مدیریت یکپارچه شبکه با استفاده از ابزارهای Microsoft System Center می باشد. در سال های اخیر این شرکت با تکیه بر دانش و تجربه متخصصین خود توانسته پروژه های مختلفی را در حوزه مدیریت هوشمندانه شبکه با استفاده از راهکار های نوین در سازمانها مختلف دولتی و خصوصی پیاده سازی کند. در این راستا شرکت بهین راهکار به منظور مدیریت یکپارچه کلاینتها و سرورها ابزار System Center Configuration manager را به سازمانها و ادارات دولتی و خصوصی پیشنهاد می کند. با توجه به پیچیدگی و حساسیت بالا در حوزه طراحی این محصول، کارشناسان شرکت ابتدا به ارزیابی دقیق سازمان از طریق بازدید، جلسات حضوری و تکمیل فرم های امنیتی پرداخته و بر این اساس طراحی را مطابق با نیاز آن سازمان ارائه می کنند.

  آموزش System Center Configuration Manager

  شرکت بهین راهکار در تمام پروژه های خود انتقال دانش و آموزش را یکی از اهداف اصلی خود قرار داده و بخش IT سازمان را در تمام مراحل طراحی و اجرا سیستم سهیم می داند. همچنین در صورت نیاز آن سازمان به برگزاری کلاس های آموزشی، کارشناسان این شرکت آموزش های لازم را مطابق با نیازهای سازمان به کارکنان معرفی شده از طرف سازمان خواهند داد.

  مراحل اجرا

  sccm.piadesazi

محصولات مرتبط
محصولات