نصب، راه اندازی و پیاده سازی مایکروسافت سیستم سنتر Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012


behinrahkar-microsoft system center virtual machine manager 2012 Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012نرم افزار مجازی سازی بسیار قدرتمندی است که مدیریت زیرساخت های مجازی و فیزیکی را امکان پذیر می سازد. با استفاده از Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012 امکان افزایش میزان بهره وری سرورهای سازمان فراهم گردیده که این امر باعث بهینه سازی نحوه استفاده از سخت افزارها در پلتفورم‏های گوناگون می‏شود.
Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012 علاوه بر موارد مذکور، قابلیت هایی نظیر برنامه ریزی، توسعه، مدیریت و بهینه سازی زیرساخت های مجازی را نیز شامل می‏شود. همچنین می توان از Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012 به منظور حداکثرسازی منابع دیتاسنتر و نیز افزایش سرعت پاسخگویی به مشکلات سرویس های فناوری اطلاعات سازمان با استفاده از تکنولوژی‏های موجود استفاده نمود.
خدمات شرکت بهین راهکار شامل نصب، راه اندازی، پیاده سازی، آموزش Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012 + Hyper-V می باشد.

 • مدیریت مجازی سازی پلتفرم‌های مختلف از یک کنسول

  System Center Virtual Machine Manager قابلیت مدیریت Hypervisor های مختلف را به صورت یکپارچه دارد. علاوه بر Hyper-V وESX VMware این نرم افزار Citrix XenServer را نیز پشتیبانی می کند.  SCVMM از ویژگی های ویژه VMware مانند VMotion پشتیبانی کرده و قابلیت هایی مانند Intelligent Placement یا جایگزینی هوشمند سرورهای VMware را ارائه می دهد. این سرویس همچنین یک Wizard ساده ای را برای تبدیل آسان ماشین های مجازی VMware به VHDها نیز فراهم آورده است.

  تبدیل های PV2 ((Physical to Virtual سریع و مطمئن

  SCVMM  به شما کمک می¬کند تا به آسانی یک ماشین فیزیکی را با نصب یک Agent، تبدیل به یک ماشین مجازی کنید و آن را از SCVMM مدیریت کنید.

  واگذاری بعضی وظایف Admin ها به کاربران

  یکی دیگر از ویژگی های جدید SCVMM واگذاری بعضی از وظایف Admin به کاربران است. این قابلیت سبب می شود تا وظایف و فعالیت هایی که به راهبران محول شده اند، تخصصی تر شوند. برای مثال در صورت نیاز یک کاربر می تواند با استفاده از یک واسط کاربری Web-Based بدون صرف زمان، ماشین مجازی مورد نیاز را ایجاد کند.

  قابلیت ایجاد Private Cloud

  یکی از قابلیت های منحصر به فرد SCVMM  قابلیت ایجاد Private Cloud است. این Cloud  که کاملا مشابه Cloud های عمومی است به کاربران اجازه می دهد بدون دیدن ساختارها و سخت افزار های زیربنا از منابع موجود در Cloud استفاده کنند.  این قابلیت همچنین به راحتی اجازه کم و زیاد کردن منابع و سخت افزارها را می دهد. SCVMM این قابلیت را بر روی هر سه Hypervisor ها پشتیبانی می کند.

  نصب سیستم عامل از راه دور

  System Center Virtual Machine Manager  این قابلیت را دارد که از راه دور و بدون نیاز به حضور فیزیکی، سیستم عامل مورد نظر را بر روی سرور فیزیکی نصب و پیاده سازی کند.

  Live Migration

  SCVMM  Admin‌ها را قادر می سازد تا یک ماشین مجازی را میان هاست های کلاسترشده جابجا کنند، به نحوی که برای کاربران متصل به ماشین مجازی اصلا اثر منفی نداشته باشد. این ویژگی، انعطاف پذیری Admin ها را در پاسخگویی به Down-Time های برنامه ریزی شده را افزایش می دهد و Availability ماشین‌های مجازی را  نیز بالا می برد.

  ارتباط با Storage ها

  SCVMM قابلیت این را دارد که Storage Array را پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کند. سپس Admin می تواند در SCVMM آن Storage  را به قسمت های منطقی تقسیم کرده و به صورت Clustered Shared Volumes به هاست ها تخصیص دهید.
 • مدیریت آسان و به صرفه

  برای متخصصین فناوری اطلاعات،  SCVMM رویکردی آسان و به صرفه برای مدیریت یکپارچه ماشین های مجازی و فیزیکی است. SCVMM  امکان "بهینه-سازی منابع و عملکرد" یا PRO (Performance and Resource Optimization) را به منظور ارائه روشی موثر و پویا برای مدیریت زیرساخت مجازی، میسر کرده و ادغام و استفاده سرورهای فیزیکی کم بهره یا کم کارکرد را که تا پیش از این چندان قابل استفاده نبودند را امکانپذیر می کند.

  حداکثر استفاده از منابع دیتاسنتر

  SCVMM  پشتیبانی های End-to-End را به منظور ادغام سرورهای فیزیکی در یک زیرساخت مجازی ارائه می دهد.همچنین قابلیت تبدیل سریع و قابل اطمینان ماشین فیزیکی به مجازی و  "جایگزینی هوشمند " که بارهای کاری مجازی را به طور دقیق و خواسته شده بین سرور های فیزیکی تقسیم می کند، را فراهم می‏سازد.  SCVMM همچنین دارای یک کنسول مرکزی برای مدیریت و بهینه-سازی منابع است.

  ارائه راه حل‏های فوری و بهبود سرعت پاسخ گویی به مشکلات

  SCVMM امکان  ایجاد فوری ماشین های مجازی، کنترل مرکزی بلوک های دیتاسنتر مجازی مانند سرورها، فضای ذخیره‏سازی و شبکه و نیز واگذاری اختیارات به کاربران مجاز را فراهم می‏آورد. قابلیت PRO در این محصول، بصورت دینامیک پاسخگوی سناریوهای از کارافتادگی و یا پیکربندی‏های ضعیفی است که در سخت افزارها، سیستم‏عامل‏ها و برنامه ها شناسایی می شوند.

  استفاده از ابزارهای موجود فعلی در دیتاسنترها

  SCVMM از تکنولوژی و ابزارهای ویندوزی فعلی موجود در دیتاسنترها استفاده می‏کند و در عین حال نیاز ما به بازآموزی Admin ها و نیروهای HelpDesk را به حداقل می‏رساند.
 • پیاده سازی:
  شرکت بهین راهکار به عنوان اولین شرکت ایرانی فعال در حوزه مدیریت یکپارچه شبکه با استفاده از ابزارهای Microsoft System Center می باشد. در سال های اخیر این شرکت با تکیه بر دانش و تجربه متخصصین خود توانسته پروژه های مختلفی را در حوزه مدیریت هوشمندانه شبکه با استفاده از راهکار های نوین در سازمانها مختلف دولتی و خصوصی پیاده سازی کند. در این راستا شرکت بهین راهکار به منظور مدیریت یکپارچه کلاینتها و سرورها ابزار System Center Virtual Machine Manager را به سازمانها و ادارات دولتی و خصوصی پیشنهاد می کند. با توجه به پیچیدگی و حساسیت بالا در حوزه طراحی این محصول، کارشناسان شرکت ابتدا به ارزیابی دقیق سازمان از طریق بازدید، جلسات حضوری و تکمیل فرم های امنیتی پرداخته و بر این اساس طراحی را مطابق با نیاز آن سازمان ارائه می کنند.

  آموزش System Center Virtual Machine Manager

  شرکت بهین راهکار در تمام پروژه های خود انتقال دانش و آموزش را یکی از اهداف اصلی خود قرار داده و بخش IT سازمان را در تمام مراحل طراحی و اجرا سیستم سهیم می داند. همچنین در صورت نیاز آن سازمان به برگزاری کلاس های آموزشی، کارشناسان این شرکت آموزش های لازم را مطابق با نیازهای سازمان به کارکنان معرفی شده از طرف سازمان خواهند داد.

  مراحل اجرا

  scvm

محصولات مرتبط
محصولات