۱۵٪ مردم از نام حیوانات خانگی به‌عنوان رمز عبور استفاده می‌کنند

تحقیقات نشان می‌دهد که هزاران نفر امنیت آنلاین خود را در معرض خطر قرار می‌دهند و به‌راحتی به دیگران اجازه می‌دهند رمزهای عبور قفل‌های دیجیتالی خود را حدس بزنند.
نظرسنجی مستقل توسط مرکز امنیت سایبری ملی انگلستان (NCSC) نشان می‌دهد که ۱۵٪ از شهروندان از نام حیوان خانگی خود برای محافظت از حساب‌های آنلاین خود استفاده می‌کنند.
نه‌تنها بسیاری از نام حیوانات خانگی رایج است، بلکه ممکن است نام حیوان خانگی در یک پست آنلاین، عکس یا در جای دیگری ذکرشده باشد. تلاش برای به دست آوردن گذرواژه با استفاده از تکنیکهای مهندسی اجتماعی برای مهاجمان، اگر کلید اصلی نام حیوان خانگی باشد آسان‌تر است.
"اهداف آسان"
بررسی NCSC نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از پاسخ‌دهندگان از رمزهای عبور قابل پیش‌بینی استفاده می‌کنند. ۱۴٪ اعتراف كردند كه كلمه عبور آن‌ها نام اعضای خانواده بود ، ۱۳٪ گفتند كه رمز ورود آن‌ها بر اساس یك تاریخ مهم است و ۶٪ گفتند كه از نام ورزشی موردعلاقه خود به‌عنوان رمز عبور استفاده می‌کنند.
نیکولا هادسون، مدیر سیاست و ارتباطات NCSC، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: "ما ممکن است یک کشور دوستدار حیوانات باشیم، اما استفاده از نام حیوان خانگی شما به‌عنوان رمز عبور می‌تواند شمارا به‌راحتی هدف مجرمان سایبری قرار دهد."
از این بدتر ، ۶ درصد از شرکت‌کنندگان گفتند که از کلمه "رمز عبور" برای رمز عبور واقعی حساب استفاده می‌کنند. این بدان معناست که میلیون‌ها حساب آماده و تقریباً برای هر شخصی که قادر به تایپ است آماده بهره‌برداری است.
نظرسنجی همچنین نشان داد که حداقل ۶٪ از افراد از رمز عبور مشابه برای چندین حساب استفاده می‌کنند ، این‌یک پرچم قرمز بزرگ برای هر کس است که به امنیت آنلاین خود توجه دارد.
NCSC ادعا می‌کند که ۲۷٪ از بریتانیایی‌ها در طول سال گذشته حداقل چهار حساب جدید محافظت‌شده با رمز عبور ایجاد کرده‌اند. ۶٪ به‌اندازه ده حساب جدید اضافه‌شده است. دارندگان حساب‌هایی با رمزهای عبور قابل پیش‌بینی و قابل‌کنترل طعمه راحتی مجرمان سایبری هستند که طی سال گذشته فعالیت ویژه‌ای داشته‌اند.
در اوایل این ماه ، گروه تحقیق CyberNews بیش از ۱۵ میلیارد رمز عبور را که از نقض چندین داده درز کرده است ، مورد تجزیه‌وتحلیل قرارداد. این تحقیق نشان می‌دهد که شکستن اکثر رمزهای عبور آسان و خنده‌آور است ، و بازدیدهای همیشه مانند «۱۲۳۴۵۶» در بالای لیست قرار دارد.
تجزیه‌وتحلیل ما نشان می‌دهد که اکثر قریب به‌اتفاق رمزهای عبور از حد استاندارد برخوردار نبوده‌اند، از تاریخ‌های مختلف، کلمات نفرین، نام شهرها، غذاها و نام‌های رایج به‌عنوان رمز عبور استفاده‌شده است. نه‌تنها این، بلکه اکثر گذرواژه‌ها از هشت کاراکتر یا کمتر استفاده می‌کنند که باعث می‌شود حساب به‌راحتی باز شود.

روش‌های بسیار بهتری برای ایجاد رمز عبور قوی وجود دارد. به‌عنوان‌مثال ، ساخت یک عبارت منحصربه‌فرد و استفاده از نمادهای مختلف برای یک اثر قوی‌تر. بااین‌حال، بهترین راه استفاده از مدیر رمز عبور است، ابزاری که به ایجاد گذرواژه‌های قوی کمک می‌کند و حتی نیازی به یادآوری آن‌ها نیست. 

منبع پایگاه اینترنتی سایبر نیوز

آسیب‌پذیری درایور Dell صدها میلیون کامپیوتر را تحت...
افزایش 34.4 درصدی حملات فیشینگ در سال 2020

مطالب مرتبط

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://behinrahkar.com/