حذف یک میلیون اپلیکیشن در اپ‌استور در سال ۲۰۲۰

اپل به‌تازگی اطلاعات جدیدی را از اقدامات خود برای مقابله با اپلیکیشن‌های مخرب و آسیب‌رسان به کاربران در فروشگاه اپل‌استور ارائه و اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ میلادی، از ثبت نزدیک به یک میلیون اپلیکیشن مخرب جلوگیری کرده است.

طبق اطلاعات منتشر شده، اهالی کوپرتینو در سال گذشته، مانع از انجام بیش از یک و نیم میلیارد دلار تراکنش مالی مشکوک و نامطمئن شدند و بدین طریق از کاربران خود در اپ‌استور محافظت کردند. اپل همچنین جزئیات مربوط به مسدودسازی اپلیکیشن‌ها در اپ‌استور را منتشر و اعلام کرد:

بیش ۴۸ هزار اپلیکیشن که دارای ویژگی‌های پنهان و ثبت‌نشده بودند، حذف شدند

بیش از ۱۵۰ هزار اپلیکیشن به‌عنوان اسپم، کپی‌کت و یا گمراه‌کننده کاربران برای پرداخت‌های غیرضروری شناسایی و حذف شدند

حدود ۹۵ هزار اپلیکیشن به دلیل تغییر عملکردشان و نقض قوانین اپ‌استور حذف شدند

و در نهایت، بیش از ۲۱۵ هزار اپلیکیشن نیز به دلیل نقض قوانین مربوط به حریم خصوصی و ارائه درخواست‌هایی غیرمعقول برای دسترسی به اطلاعات کاربران حذف شدند

اما در این بین و علی‌رغم تلاش‌های اپل برای جلوگیری از بروز هرگونه سوءاستفاده و اقدامات خرابکارانه از طریق اپ‌استور، تعدادی از اپلیکیشن‌های مخرب توانستند از لایه‌های حفاظتی اپل عبور کنند و یا بیش از آنچه که باید، در اپ‌استور حضور داشتند.

به گفته اپل، هکرها در طی دو سال اخیر، نزدیک به ۳۶۵ میلیون دلار از کاربران کلاهبرداری کردند که بخش عمده‌ای از این کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن‌های Fleeceware و ترغیب کاربران به پرداخت هزینه‌های بالای اشتراک ماهانه صورت گرفت.

در حال حاضر، حدود ۱/۸ میلیون اپلیکیشن در اپ‌استور حضور دارند و پیش‌بینی کارشناسان اپل حاکی از آن است که تنها ۱۳۴ اپلیکیشن در سوءاستفاده ۳۶۵ میلیون دلاری نقش داشتند.

اگرچه نمی‌توان هیچ توجیهی را برای عدم شناسایی و حذف این اپلیکیشن‌ها از اپ‌استور پذیرفت، اما تیم کوک مدیرعامل اپل اخیراً اعلام کرد که مهندسان این شرکت با بررسی‌های دقیق اپلیکیشن‌ها، هر هفته حدود ۴۰ هزار اپلیکیشن را از میان ۱۰۰ هزار اپلیکیشنی که تقاضای ثبت در اپ‌استور را می‌دهند، حذف می‌کنند.

این آمار و ارقام نشان می‌دهد که تیم بررسی اپ‌استور، بسیار فراتر از آنچه ما تصور می‌کنیم، در حال کار و تلاش برای ایجاد محیط امن در اپ‌استور برای کاربران است.

منبع : آی‌تی ایران

نشت اطلاعات هویتی مشتریان بانک ملت
توشیبا هدف حمله سایبری قرار گرفت

مطالب مرتبط

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://behinrahkar.com/