جزییات حمله سایبری به سامانه های راه آهن و وزارت راه و شهرسازی

گروه سیاسی: بعد از هک دیروز شرکت راه‌آهن، امروز سایت وزارت راه و شهرسازی با پیام: «پایتان را از گلیمتان درازتر نکنید» هک شد!

در همین زمینه سایت دیده‌بان ایران نوشت: روز گذشته برخی از رسانه‌ها، از هرج و مرج در ایستگاه‌های قطار کشوری خبر داده‌اند و احتمال حمله سایبری به سامانه‌های شرکت راه‌آهن را مطرح کرده بودند.این در حالی است که سایت راه آهن جمهوری اسلامی ایران هم اکنون هم از دسترس خارج شده است. سامانه سپیدار، سامانه اصلی خرید و فروش بلیط، سامانه ستادی تکریم ارباب رجوع و... از دسترس خارج است. 

روز گذشته به‌دنبال اختلال سراسری در ساعات اخیر در سیستم‌های کامپیوتری شرکت راه‌آهن که احتمالا بدلیل حمله سایبری است، فعالیت صدها خطوط قطار به تعویق افتاده و حتی لغو شد، ورودی‌ها و خروجی‌ها، مراکز خرید بلیط، خدمات الکترونیک باری و مسافری، و سایت شرکت راه آهن نیز دچار اختلال شدند بررسی های دیده بان ایران نشان می دهد این اختلال که احتمالا ناشی از یک حمله سایبری است تا ساعت ۱۶ امروز ادامه دارد. اختلال در سیستم‌های کامپیوتری، معطل شدن هزاران مسافر، آن هم بدون هیچ گونه پاسخگویی از طرف مقامات مسئول یا هیچ‌گونه پیش‌بینی در تجدید کار خطوط را با خود به همراه آورده است. سید قاسم بی نیاز مدیرکل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی در گفت و گویی، اعلام کرد: موضوع اختلال در سایت وزارت راه و شهرسازی توسط کارشناسان فنی این وزارتخانه در حال بررسی است. او ادامه داد: پیش از ظهر امروز اختلال سایبری در سیستم‌های کامپیوتری کارکنان ستاد وزارت راه و شهرسازی ظاهر شد که در پی آن سامانه وزارتخانه و سایت‌های زیر مجموعه آن از دسترس خارج شد. بی نیاز اظهار کرد: کارشناسان فنی در حال بررسی موضوع هستند و در صورت در دسترس قرار گرفتن سامانه و زیر مجموعه‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است، بر اساس اطلاعات منتشر شده امروز در یکی دو ساعت گذشته سایت وزارت راه و شهرسازی دچار اختلال سایبری در سیستم‌های کامپیوتری کارکنان ستاد وزارت راه و شهرسازی شده است. این در حالی است که دیروز هم برای ساعاتی سیستم‌های کامپیوتری شرکت راه آهن دچار اختلال شد و به دنبال آن فعالیت تعدادی از خطوط قطار به تعویق افتاد و حتی لغو شد. بر این اساس ورودی‌ها و خروجی‌ها، مراکز خرید بلیت، خدمات الکترونیک باری و مسافری، و سایت شرکت راه آهن نیز دچار اختلال شدند. همچنین برخی از سایت‌ها اعلام کردند که اختلال در سیستم‌های کامپیوتری، معطل شدن هزاران مسافر، آن هم بدون هیچ گونه پاسخگویی از طرف مقامات مسئول و یا هیچ گونه پیش بینی در تجدید کار خطوط را با خود به همراه آورد. طبق گزارش دریافتی، صفحات اعلان ساعات ورود و خروج قطار، لغو فعالیت تمامی خطوط قطار را اعلام کرده و پیام «تاخیر زیاد به دنبال حملات سایبری» بر روی آنها قید شده است،که بلافاصله این موضوع توسط اداره کل راه آهن و معاون مسافری این بخش تکذیب شد و اعلام شد که هیچ مشکلی در روند حرکت قطارهای مسافری و باری ایجاد نشده است.

منبع: بهار نیوز 

با طرح اتهام علیه روسیه؛ اوکراین مدعی هک شدن وب س...
برای بار دوم مطرح شد؛ هشدار وزیر ارتباطات درباره ...

مطالب مرتبط

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://behinrahkar.com/