در توجیه علت مسدود کردن ۲۰۰ حساب کاربری؛ فیس بوک مدعی حمله هکرهای مستقر در ایران به کارکنان ارتش آمریکا شد

فیس بوک مدعی اختلال آفرینی در عملیات جاسوسی سایبری یک گروه هکری مستقر در ایران شد که گفته می شود، پرسنل ارتش آمریکا و افراد شاغل در شرکتهای دفاعی و هوافضایی ایالات متحده را هدف قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، «فیس بوک» غول رسانه‌های اجتماعی جهان روز پنج شنبه حدود ۲۰۰ حساب کاربری را که ادعا می‌کرد متعلق به گروهی از هکرهای مستقر در ایران است، به بهانه اجرای عملیات جاسوسی سایبری مسدود کرد.

فیس بوک در توجیه این اقدام خود مدعی شد که یک عملیات جاسوسی سایبری را که توسط گروهی از هکرهای مستقر در ایران علیه پرسنل نظامی و همچنین افراد شاغل در بخش دفاعی و هوافضای ایالات متحده در حال انجام بود، مختل کرده است.

این غول رسانه‌ای همچنین مدعی شد که گروه هکری مزبور با استفاده از شخصیت‌های آنلاین جعلی به برقراری ارتباط با اهداف مورد نظر خود و همچنین جلب اعتماد آنها ظرف چند ماه اقدام کرده و سپس اهداف موردنظرشان را به سایت‌های دیگری هدایت می‌کردند تا با کلیک کردن بر روی لینک‌های مشخص دستگاه‌های آنان را به بدافزار جاسوسی آلوده کنند.

بنا به ادعای فیس بوک، این گروه در سایر پلتفرهای رسانه‌های اجتماعی از جمله لینکدین و توئیتر نیز دارای پروفایلهای جعلی بودند. در همین راستا، شرکت لینکدین تحت مالکیت مایکروسافت اعلام کرد که تعدادی از حساب‌های کاربری را حذف کرده و توئیتر نیز اعلام کرد که «در حال بررسی دقیق» اطلاعات ارائه شده در گزارش فیس بوک است. 

منبع: خبرگزاری مهر

مایکروسافت افشا کرد فروش جاسوس افزار اسرائیلی برا...
هشدار امنیتی‬ درخصوص حملات سایبری اخیر؛ ۲۰ بدافزا...

مطالب مرتبط

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://behinrahkar.com/