افزایش 34.4 درصدی حملات فیشینگ در سال 2020

مجموعه عظیمی از داده‌ها نشان می‌دهد که سال 2020 سال بدی درزمینهٔ انجام حملات فیشینگ بوده و این حملات در سال 2020 نسبت به سال قبل 34.4٪ افزایش داشته است. سال گذشته، سال فیشینگ بود، به طوری که در دو ماه ابتدایی آن، حملات فیشینگ 510% افزایش را نشان می دهد.
بر اساس گزارش جدید Webroot و OpenText، حملات فیشینگ در سال 2020 نسبت به سال قبل 34.4٪ افزایش داشته است. این گزارش که بیش از 285 میلیون نقطه پایان و سنسور در دنیای واقعی، پایگاه داده‌های تخصصی و اطلاعاتی از کاربران نهایی مانند سیسکو و سیتریکس را رصد می‌کند، نشان‌دهنده افزایش گسترده حملات فیشینگ در سال گذشته است.
تفکیک ماه‌به‌ماه داده‌ها نشان می‌دهد که این افزایش چگونه بوده است بطوریکه بین ژانویه و فوریه 2020، نسبت حملات فیشینگ به‌تنهایی 510٪ افزایش‌یافته است. اما در این بین، در طول سال 2020، پنج هدف اصلی برای حملات فیشینگ eBay ، Apple ، Microsoft ، Facebook و Google بودند .
توجه هکرها به حمله به سیستم‌ها و استخراج اطلاعات از طریق سیستم‌عامل‌های خرید آنلاین در ماه فوریه مشهود بود: از هر 10 حمله فیشینگ که در آن ماه انجام می‌شد، سه مورد جعل هویت سایت حراج آنلاین بود.
بر اساس گزارش Webroot ، فعالیت فیشینگ در میان سرویس‌های پخش YouTube (3،064٪)‎ ، Netflix (525٪)‎ و Twitch (337٪)‎ افزایش‌یافته است.
همه این‌ها به افزایش نگران‌کننده توانایی قربانی شدن در حملات هک اضافه می‌شود. حملات فیشینگ، که وب‌سایت‌ها و مارک‌های معروف را جعل می‌کند تا ما را متقاعد کند اطلاعاتی را که می‌تواند برای دسترسی به داده‌های شخصی و حساب‌های بانکی بیشتر استفاده شود، وارد و ثبت کنید، یک گنجینه ایده آل برای هکرها می‌باشد.
در سال 2020 ،حدود 54٪ از سایت‌های فیشینگ از HTTPS استفاده می‌کردند.
و هنگامی‌که هکرها از طریق حملات فیشینگ به جزئیات ورود به سیستم شخصی دسترسی پیدا کردند ، سریعاً برای اطمینان از دسترسی نامناسب خود حرکت می‌کنند. تعداد زیادی از دستگاه‌های بررسی‌شده توسط Webroot حاوی نوعی آلودگی به بدافزار بوده و آن‌ها را در مقابل حملات آینده آسیب‌پذیر می‌کند و یا به‌عنوان یک ایستگاه برای حملات botnet عمل می‌کنند.
بنا براین گزارش، ژاپن کمترین میزان آلودگی رایانه ای را داشته است و 2.3٪ دستگاه‌ها به‌نوعی آلوده شده‌اند. در اروپا ، احتمالاً دستگاه‌های خانگی بیش از سه برابر دستگاه‌های تجاری با آلودگی روبرو می‌شوند (17.4٪ در مقابل 5.3٪).
هرچند که به‌سادگی رایانه‌ها در معرض خطر نیستند اما بر اساس گزارش Webroot، با تجزیه‌وتحلیل دستگاه‌های تلفن همراه این نتیجه حاصل شد که تروجان ها و بدافزارهای موجود در دستگاه‌های اندروید 96٪ از کل تهدیدات شناسایی‌شده را تشکیل می‌دهند (درسال 2019).
ناتوانی یا عدم تمایل برخی از کاربران اندروید برای به‌روزرسانی تلفن‌های خود، روش اصلی نفوذ هکرها بود: 90٪ از آلودگی‌های اندروید در دستگاه‌هایی بود که سیستم‌عامل منسوخ‌شده بود.

منبع : پایگاه اینترنتی سایبر نیوز
۱۵٪ مردم از نام حیوانات خانگی به‌عنوان رمز عبور اس...
سیگنال افشاگری کرد، فیسبوک حساب تبلیغاتی این پیام‌...

مطالب مرتبط

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://behinrahkar.com/