هکرهای Avaddon داده‌های سیم‌کارت را از Telstra دزدیدند

یک ارائه‌دهنده خدمات مستقر در ملبورن به نام ارتباطات که یک شریک پلاتین غول مخابراتی تلسترا است، قربانی یک سری حملات سایبری ازجمله حملات DDoS شده است.

باند باج افزار Avaddon ادعا می‌کنند که به ده‌ها هزار سیم‌کارت دسترسی پیداکرده‌ است. شرکت مخابرات استرالیا شماره تلفن و خدمات ابری را از طرف Telstra تأمین می‌کند.

تلسترا حمله را تأیید کرد

تلسترا تأیید کرده است که یکی از «فروشندگان» آن موردحمله سایبری قرارگرفته است. نماینده شرکت درمورد نقض امنیت ادعا کرد که داده‌های مشتری «سطح بالا» ممکن است در معرض خطر باشد. بااین‌حال، نماینده ادعای هک کردن داده‌های حساس را نادیده گرفت.

سخنگوی تلسترا گفت: "ما با فروشنده در تماس بوده‌ایم و به ما گفته‌شده است كه برخی از اطلاعات سطح بالای مشتری Telstra، مانند شماره تلفن‌های همراه، از طریق سیستم ثبت سفارش‌های آن قابل‌دسترسی بوده است.

ما اطلاعات بیشتری کسب می‌کنیم اما اعتقاد نداریم که اطلاعات شخصی حساس در آن گنجانده‌شده باشد. تیم متخصص امنیت سایبری ما در حال همکاری نزدیک با فروشنده است تا به آن‌ها کمک کند این مسئله را حل کنند."

وب سایت شرکت به صورت آفلاین شد

پس از حمله، وب سایت ارتباطات Schepisi برای چند روز آفلاین شد. هنگام انتشار این مقاله، وب سایت پیام زیر را در صفحه اصلی خود نشان می داد:

آیا به داده‌های حساس دسترسی پیدا شده است؟

اگرچه تلسترا ادعا می‌کند که به اطلاعات شخصی حساس دسترسی پیدا نشده است اما بخش‌هایی از اسناد ارسال‌شده توسط هکرها در وب تاریک برای اقدام به اخاذی نشان می‌دهد که شماره تلفن و آدرس مشتری درداده های هک شده وجود دارد.

برخی از مشتریان اصلی ارتباطات Schepisi که ممکن است تحت تأثیر نقض امنیت قرارگرفته باشند شامل Nestle، ارائه‌دهنده خدمات مالی مستقر در ویکتوریا، ایستگاه رادیویی مستقر در ملبورن و یک شرکت مدیریت املاک در استرالیا هستند.

باند باج افزار Avaddon را همان کالج متوسطه Newcomb Secondary College مستقر در ویکتوریا می‌تواند تأیید کند. این گروه با تهدید به حملات DDoS علیه دانشکده در صورت برآورده نشدن خواسته‌هایشان، از همان ساختار حمله پیروی می‌کند.

منبع : hackread 

محدود کردن ردیابی آنلاین کاربران با ویژگی جدید حری...
نقص امنیتی مودم‌های کوالکام ضبط تماس تلفنی را برای...

مطالب مرتبط

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://behinrahkar.com/